esimerkki3.jpg

Su 21.11.21 järjestettiin Pakarissa Karkki-Rastin sääntömääräinen syyskokous jonka jälkeen siirryttiin pikkujoulujen viettoon.

Karkki-Rastin puheenjohtajana jatkaa Tanja Nyholm. Johtokuntaan tuli vaihtuvuutta kun sinne valittiin Tapani Valosen tilalle Juha Villa ja Keijo Rantalan tilalle Arja Lindroth. Erovuoroisista jatkoivat Juha Eronen ja Tiina Suikkanen. Johtokunnan muut jäsenet ovat Rauno Autio, Sanna Hilska, Tanja Autio ja Juha Jumisko.

Toimikuntien puheenjohtajiksi valittiin:
Junnutoimikuntaan Tanja Nyholm
Suunnistustoimikuntaan Tapani Valonen
Kuntotoimikuntaan Rauno Autio
Taloustoimikuntaan Arja Lindroth
Tiedotustoimikuntaan Henri Fäldt

Seuran toiminnantarkastajana jatkaa Kari Lehtonen.

Jäsenmaksuksi vahvistettiin edelleen v. 2022 20 euroa, alle 16 v. 10 euroa sekä kannatusjäsenmaksun suuruudeksi 50 euroa. Lisäksi käytiin läpi ja hyväksyttiin tulevan kauden toimintasuunnitelma sekä budjetti.

Puheenjohtaja piti hyvin aikataulusta kiinni ja tasan klo 18 vaihdettiin kokous pikkujouluksi. Tarjolla oli suolaista ja makeaa, erityismaininta Lilyonin yllärinä tuomalle virolaiselle pullalle joka oli niin suunmukaista että...!

Herkuttelun lomassa palkittiin seuraavat henkilöt:
Seuran makein: Jero Eronen
Puuhahenkilö: Jukka Havento
Mailin voittaja: Riku Eronen
Kuntorastimies: Rauno Autio
Am-keskimatka 1. sija, ja Am-pitkä 1.sija: Miikka Huovila
Am-sprintti 1. sija: Reino Pajuoja