esimerkki3.jpg

Tänä vuonna seuran syyskokous ja kokouksen jälkeiset pikkujoulukahvit pidettiin Pakarissa su 15.11.20. Syyskokouksessa valittiin ensi vuoden uusi johtokunta, puheenjohtajat toimikuntiin, vahvistettiin talousarvio sekä toimintasuunnitelma.


Johtokunta v. 2021:
Puheenjohtajana jatkaa Tanja Nyholm.
Muut jäsenet: Rauno Autio, Sanna Hilska , Tanja Autio, Juha Eronen, Tapani Valonen, Tiina Suikkanen, Keijo Rantala. Kokous antoi johtokunnalle valtuudet hankkia vielä 1 jäsen lisää (joten jos olet kiinnostunut niin vinkkaa jollekin johtokunnan jäsenistä!).

Puheenjohtajat v. 2021 toimikuntiin:
Junnutoimikuntaan valitaan myöhemmin
Suunnistustoimikuntaan Tapani Valonen
Kuntotoimikuntaan Rauno Autio
Taloustoimikuntaan Arja Lindroth
Tiedotustoimikuntaan Henri Fäldt

Jäsenet toimikuntiin valitsee toimikuntien puheenjohtajat jonka johtokunta vahvistaa.

Talousarvion ja toimintasuunnitelman lisäksi vahvistettiin seuran jäsenmaksun suuruudeksi vuonna 2021 20 euroa, alle 16 v. 10 euroa. Toiminnantarkastajaksi valittiin Kari Lehtonen ja varalle Henri Fäldt.

Kokouksen jälkeen pistettiin suut makeaksi Käsityökahvilan leipomilla suolaisilla ja makeilla herkuilla. Glögikin meni viimeistä pisaraa myöten. Vapaan seurustelun lisäksi muistettiin seuran aktiivia ja kilpailuissa menestyneitä:
Aktiivisuuspalkinto: Keijo Rantala
SM-viesti H45 4. sija: Jukka Havento, Juha Villa, Antti Reinikainen
AM-pitkän mestaruus Juha Villa
AM-pitkän kolmonen Inga-Maria Vaara
AM-viesti hopea H45 Riku Eronen, Jukka Havento, Juha Villa.