esimerkki3.jpg

Talven yhteisharjoitukset ovat päättyneet ja nyt suunnataan suunnistaen kohti metsää ja muihin seuramme tapahtumiin!

* Kuntorastit torstaisin – ensimmäiset 20.4.23 Toivikkeen maastossa. Aiemmista vuosista tutut omatoimirastit ovat myös käytössä. Katso lisää molemmista vaihtoehdoista kuntorastit-osiosta.

* 20.4.23 tapahtumassa on myös aloittelijoille (sekä aikuiset että lapset) tarkoitettu ilmainen karttakävely, jonka osallistujia opastetaan suunnistuksen saloihin. Opastusta tarjolla klo 17-18.

* Kuntorastien yhteydessä on lyhyen radan rasteilla lapsia varten pihtileimasimet, jolla merkitään rasteilla käynnit mukaan saatavalle leimauskortille. Leimattujen korttien kesken arvotaan Kino Laikan lippuja lasten leffanäytöksiin. Jos rasteilla käy omatoimiaikana löytyy lähtöpisteestä postilaatikko jonne leimatun kortin voi jättää viikkoarvontaa varten.

* Kevätkokous kahvitarjoiluineen pidetään Karkkilan Kansankulmassa su 23.4.23 klo 18.00.

* Vappumyyntiä K-Supermarketin pihassa la ja su 29.-30.4. sekä vapunpäivänä 1.5. aamupäivän Keskuspuistossa. Tervetuloa myymään tai ostoksille tukemaan seuramme toimintaa!
Myynti hoidellaan talkoovoimin. Jos haluat mukaan mukavaan hommaan, voit ilmoittautua Tapanille puh 040 5531159 tai This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Myyntipäivän ja haluamasi ajan voit vapaasti valita.

* Kevään taitoleiri Porvoossa  Jukola 2023 harjoitusmaastoissa 13.-14.5.23. Keskustelupalstalta löydät tarkemmat tiedot. Ilmoittautumiset 20.04.2023 mennessä Pasille 0503742692/This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

* Seuramme järjestämät kansalliset suunnistuskilpailut kisaillaan la 20.5.23 Muslammilla. Lisää voit lukea kisasivuilta.

* Karkki-Paperi, seuran oma tiedotuslehti löytyy muuta-osiosta. Lue sieltä lisää!